Știrile zilei de3 octombrie 2022

Ciprian Pardău

FOTO/UPDATE. Încă un accident rutier grav în Pasul Mestecăniș. Doi oameni au murit, alte patru au fost rănite

UPDATE/REZULTATE. Claudia Costiuc, în finala probei de 1.500 de metri, la Campionatul European U18 din Israel

Rezultat de excepție! Locul 4 mondial pentru dorneanca Claudia Costiuc, în Franța, la ISF Gymnasiade 2022

FOTO. Localnic din Poiana Negrii, mort după ce s-a răsturnat cu tractorul și a rămas prins sub utilaj

Atletul Iulian Pop, 12 medalii câștigate în anul 2021: „Niciodată nu m-am dat bătut și am luptat pentru visul meu”

Ministrul Turismului, ședință de lucru la Vatra Dornei: „Am aflat problemele existente la nivel de turism și IMM-uri”

VIDEO. CSM Dorna a câștigat cu scorul de 6-1 meciul cu AS Minerul Iacobeni, în a doua etapă din Liga 5

VIDEO. Claudia Costiuc, vicecampioană balcanică! Rezultat remarcabil obținut în Serbia, la Campionatul Balcanic U18

FOTO. Iulian Pop a câștigat proba de cros de la Concursul de Alergare Montană „Hit the Egg”

Sportivul Alexandru Prâsneac a câștigat o medalie de bronz la Campionatul Național U20 de la Pitești

VIDEO/AUDIO/FOTO. Ciobanul dispărut după ce a fost atacat de urs a fost găsit mort în pădure. Cine era tânărul?

UPDATE. Doi ciobani din Panaci au fost atacați de urs! Un bărbat a murit, unul se află în stare gravă la spital

FOTO. Cine era Cristian Predoi, tânărul motociclist care a murit în accidentul rutier de la Șaru Dornei

VIDEO/FOTO. Detaliile accidentului de la Dorna Candrenilor. Dosar penal, imagini de pe camerele de supraveghere